Навіщо виноград у пиві?

Енопіво або Oenobeer – це гібрид вина і пива, в якому виноград дає до 49% цукрів, що зброджуються. На смак уявляється, як суміш пива, вина та меду. Енологія є наукою про вино. Енолог спеціалізується на роботі з різними видами вин. Звідси й пішла назва стилю – енопиво.

Головна броварка Hoppy Hog Family Brewery Альона Симоненко вже третій рік поспіль робить виноградне пиво з локальних одеських сортів винограду. Наприклад, Grape Ale 2021 Про це докладніше у цьому допису.

Італійський виноградний ель

Іноді освіжаючий, іноді складніший італійський ель, який характеризують різні різновиди винограду.

Аромат:

Повинні бути помітні ароматичні характеристики певного сорту винограду, але вони не повинні затьмарювати інші аромати. Виноградний/винний характер повинен бути приємним, не повинен бути дефектів, таких як оксидація. Солодовий характер зазвичай стриманий, а хмелевий характер може змінюватись від середньо-слабкого до відсутнього. У деяких зразках може бути дикий характер, від слабкого до помірно-слабкого (скотний двір, земля, кози), але він не повинен бути настільки інтенсивним, як у ламбі або фруктовому ламбі. Діацетил відсутній.

Зовнішній вигляд:

Колір від золотого до темно-коричневого. Червоний/рубіновий колір зазвичай обумовлений використанням червоних сортів винограду. Пінна шапка від білої до червоної, стійкість зазвичай середньослабка. Прозорість зазвичай хороша, але впливати на неї може використання винограду.

Смак:

Допустимі багато інтерпретації. Як і в ароматі, має бути виноградний характер (що нагадує виноградне сусло або вино), він може варіюватися від тонкого до середньо-інтенсивного. Сорти винограду можуть по-різному впливати на смаковий профіль: загалом білі сорти можуть давати смаки кісточкових/тропічних фруктів (персик, абрикос, ананас), а червоні – смаки червоних фруктів (вишні чи полуниці). Також часті фруктові уподобання, що надаються бродінням. Можуть використовуватися різні спеціальні солоди, але вони повинні бути фоновими та збалансованими, не настільки вираженими, що не затьмарюють базове пиво. Смажений характер або сильний шоколад не відповідають стилю. Звичайні деякі кислі ноти, вони можуть покращувати пити, але не повинні бути настільки вираженими, як у фландрських елях або ламбіках. Можуть бути присутніми, але не повинні домінувати смаки дуба, а також землісті або козячі ноти, ноти скотарня, які дає витримка в бочках. Гіркота та хмелеві смаки зазвичай слабкі. Діацетил від дуже слабкого до слабкого.

Відчуття у роті:

Середньо-сильна карбонізація покращує сприйняття аромату. Тіло зазвичай від слабкого до середнього, деяка кислотність може посилювати відчуття сухості. Міцні зразки можуть злегка зігрівати, але не повинні бути гарячими або розчинниками, що нагадують.

Історія:

В останні роки виробляється багатьма італійськими крафтовими пивоварнями, представляє злиття пива та вина, його популярності сприяє велика доступність по всій країні різних сортів винограду. Вони можуть відображати особливості місцевості та її біологічної різноманітності, а також креативність пивовару. У лінійці продуктів броварні зазвичай позиціонується як особливе пиво.

Характерні інгредієнти:

База – світлий солод або пил з невеликою кількістю спеціальних солодів або сировини. Виноград може становити до 40% засипу. Виноград або винне сусло (іноді додатково уварене) можуть використовуватися на різних стадіях – при варінні, первинному/вторинному бродінні або витримці. Ельові або винні дріжджі можуть давати нейтральний характер (більш поширений) або фруктовий профіль (англійські та бельгійські штами). Може використовуватися широкий спектр сортів хмелю, але у невеликих кількостях, щоби не давати пиву надлишкового характеру.

Характеристики:

Алкоголь за обсягом 4,8-10%

Початкова густина 1,043-1,090

Кінцева густина 1,007-1,015

Гіркота 10-30

IBU Колір 5-30 SRM

Ось як характеризує виноградне пиво всесвітня асоциація пивних суддів BJCP